Google’dan Ücretsiz VPN Aracı: Outline

Google’ın çatı şirketi Alphabet bünyesindeki Jigsaw, bireysel kullanıcılara kendi VPN servisini kurmak, kullanmak ve yakınlarıyla paylaşmak için kullanabilecekleri Outline‘ı BETA olarak kullanıma açtı.

Çok kolay kullanılan bir yardımcı yazılım ile VPN sunucusu kurmayı, kullanılır hale getirmeyi sağlayan Outline tamamen ücretsiz. VPN sunucusu için DigitalOcean altyapısına bağlanan Outline ile DigitalOcean’a ödeyeceğiniz aylık 5$ karşılığında kendi VPN servisinizi kurabilirsiniz.

Güvenlik ve özgürlüğe önem veren kullanıcılar için eşsiz bir seçenek oluşturan Outline, kullanıcılara kendi VPN servislerini arkadaşlarıyla paylaşma olanağı da sunuyor.  Outline Manager üzerinden sunucu kurulumu, yönetimi ve paylaşım işlemlerinin tümü yapılabilabiliyor.

Güvenlik ve özgürlük dedik ama, Outline gizlilik açısından diğer VPN servislerine göre farklı. Outline kendi kurduğunuz ve DigitalOcean hesabınızdaki sunucu üzerinden çalışan bir VPN servisi olduğu için, internet bağlantınızı da hep aynı IP adreslerinden sağlayacak.

Önümüzdeki günlerde detaylı ekran görüntüleri ve DigitalOcean tarafındaki işlemlerle geniş bir Outline rehberi hazırlayarak VPN Rehberi kullanıcıları ile paylaşacağız. Şimdilik DigitalOcean hesabı açmak için buraya, Outline’a ulaşmak ve indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir